Böcek Bazlı Akvaryum Balığı Yemi
Böcekler başta protein olmak üzere karbonhidrat, yağ, vitamin ve mineraller bakımından oldukça zengindir. Bugüne kadar yaptığımız ar-ge çalışmalarında 20 farklı böcek, kitle halinde üretilmiş ve farklı akvaryum balıkları üzerinde denenmiştir. Bu böceklerden akvaryum balığı yetiştiriciliği için uygun bulunan farklı böcek türlerinin yumurta, larva, pupa ve ergin dönemlerin farklı oranlarda karışımları ile alternatif balık yemleri üretilmiştir.

Uygun miktarlarda böcek katkılarıyla Dünya için yeni üretilen bu yem ile akvaryum balıkları;
Daha hızlı gelişmekte,
Daha yüksek fiziki kondisyona kavuşmakta,
Daha yüksek üreme verimine ulaşmakta,
Daha canlı ve parlak renkler sahip olmaktadır.

Böcek Bazlı Balık Yemi
Su ürünleri yetiştiriciliği, dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de en hızlı gelişen sektörlerden biridir. Balık sektöründe en önemli sorun kaliteli ve ekonomik yem teminidir.
Balık yemlerinin üretilmesinde protein kaynağı olarak kullanılan geleneksel hammadde balık unudur. Son yıllarda maliyet odaklı yaklaşımlarla çeşitli bitki tohumları ve algler bu amaçla kullanılmaya başlanmıştır. Birçok balığın doğal beslenme yelpazesinde yer alan böcekler, balık ununa alternatif iyi bir kaynaktır. Farklı böceklerden üretmekte olduğumuz yemler, ülkemiz ve Dünya için bir ilk olmanın yanı sıra bitkisel kaynaklara göre çok daha üstün özelliktedir. Bu çalışmalara 2016 yılında TÜBİTAK'ın 1512 Teknogirişim Sermaye Desteği (BİGG) kapsamında 'Böcek Bazlı Yerli Akvaryum Balığı Yemi' konulu bir AR-GE projesi ile hız kazandırılmıştır. Böcek bazlı besinimiz, sindirilebilirlik, protein değerliği, büyüme performansı ve mikro biyolojik testlerden başarıyla geçmiştir. Ürün pazara sunum aşamasındadır.

Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi, A.Ü. Teknokent, A.Ü. Teknoloji Transfer Ofisi, InseFish Su Ürünleri adlı şirketimizi stratejik olarak desteklemektedir. Bu destekler ile daha kısa sürede ürünün ticarileşmesi mümkün olacaktır.
Vizyonumuz

Daha iyiye daha ileriye ilkesi ile çalışmalarımıza devam ederek alanında en başarılı firmalar arasında yer alma vizyonu ile hareket ederiz.

Misyonumuz

Çevre dostu hizmet bilinci ile ar-ge temelli ürünler üreterek üreticilerin talep ve beklentilerini en üst seviyede karşılamak, yurt içi ve yurt dışında en çok tercih edilen firma olmak, rekabet gücümüzü arttırmak firmamızın amacıdır.

Kalite Politikamız

Sektörümüzü kapsayan tüm yenilik ve gelişmeleri yakından takip ederek, fiyat ve kalitesi ile değer yaratan en kaliteli çözüm anlayışı ile hareket etmekteyiz.